Лекція «Жорж Санд зі слов’янських земель. Габріеля Запольська»

Лекція «Жорж Санд зі слов’янських земель. Габріеля Запольська»

27 березня 2019, 16:00

Музей історії Луцького братства (вул. Кондзелевича, 5)

facebook

Вартість

Вхід вільний

Лектор – Олена Бірюліна, провідний науковий співробітник Волинського краєзнавчого музею.

30 березня минає 162 років від дня народження Марії-Габріелі-Стефанії Корвін-Піотровської (1857 – 1922). Місцем народження в метриці записаний батьківський маєток Підгайці біля Луцька, юнацькі роки пройшли у старих Ківерцях (тепер с. Прилуцьке). В сучасному Прилуцькому до цього дня височіють руїни родинного дому Піотровських – пам’ятки місцевого значення.
Волинська з походження шляхтянка Корвін-Піотровська більш відома як Габріеля Запольська, драматургиня, письменниця, театральна діячка, одна з перших кіносценаристок. Творча самовпевненість прокинулась у дівчинці дуже рано. Маленьку Габріелю колихав у люльці сам Юзеф Ігнатій Крашевський – товариш батька, а вона – вже як письменниця-початківець – «віддячила» метру критикою його пізніх творів.
Відома Габріеля Запольська і як журналіст. Під час акторської кар’єри в Парижі для польської преси вела огляди паризької моди, писала репортажі про маловідомих художників-імпресіоністів. Зібрана нею колекція картин Поля Серюз’є, Поля Гогена, Ван Гога, Каміля Пісарро та інших виставлялась у 1900 р. у Львові, де після закінчення акторської кар’єри Габріеля відкрила власний театр. Померла у Львові 17 грудня 1921 р. Похована на Личаківському кладовищі. До наших днів зберігся її надмогильний пам’ятник, який є мистецькою пам’яткою і об’єктом туризму.

Під час лекції діятиме тематична виставка.

reklama

reklama

Знайдіть свою подію

Календар подій

Коментарі

вверх