Лекція «Музика та музиканти на З’їзді монархів у Луцьку»

Лекція «Музика та музиканти на З’їзді монархів у Луцьку»

19 травня 2019, 14:00

Центр туристичної інформації та послуг (вул. Сенаторки Левчанівської, 2)

facebook

У рамках відзначення 590-ї річниці З’їзду європейських монархів відбудуться дві просвітницькі лекції: о 14.00 – «Музика та музиканти на з’їзді монархів у Луцьку в 1429 році (реконструкція)», о 15.00 ‒ «Музичне повсякдення Волині (середина XVI – початок XVII століть)». Лектор – Іван Кузьмінський, кандидат мистецтвознавства, викладач Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського.

МУЗИКА ТА МУЗИКАНТИ НА З’ЇЗДІ МОНАРХІВ У ЛУЦЬКУ У 1429 РОЦІ (РЕКОНСТРУКЦІЯ).
У 1429 році у Луцьку відбувся з’їзд європейських монархів, головна ціль якого полягала у тому, аби литовський князь Вітовт міг коронуватися і, таким чином, отримати повний суверенітет для своєї держави. Про участь музикантів у з’їзді збереглося лише одне писемне свідчення, проте, за допомогою інших джерел можна реконструювати і музичний інструментарій, і тип виконуваної музики, а також кількісний та національний склад музикантів.

МУЗИЧНЕ ПОВСЯКДЕННЯ ВОЛИНІ (СЕРЕДИНА XVI – ПОЧАТОК XVII СТОЛІТЬ)
Відсутність дослідження музичного повсякдення Волині цього періоду давало підстави для появи різних міфів, зокрема про бідність музичної культури автохтонного населення Волині. На противагу усталеним міфам, масив зібраних історичних джерел переконливо свідчить, що на Волині у цей час вирувало повноцінне музичне життя. Стає відомо про існування в містах, містечках та селищах десятків професійних музикантів, які мусили сплачувати податки центральній владі. Цікаво, що музиканти не були організовані у спеціальні професійні цехи, чи братства, як це відбувалося у XVII-XVIII століттях. Окрім професійних музикантів з історичних джерел дізнаємося про католицьких органістів, військових музикантів та канторів-іудеїв.

reklama

reklama

Знайдіть свою подію

Календар подій

Коментарі

вверх