Центральний парк культури і відпочинку ім. Лесі Українки

Центральний парк культури і відпочинку ім. Лесі Українки
зірочок - 5, відгуків - 2
м. Луцьк, вул. Глушець
facebook

Центральний парк культури і відпочинку імені Лесі Українки заснований у 1964 році. Його площа становить 60 га.

Об’єкти дозвілля на території парку:
численні атракціони;
літня естрада «Ротонда»;
дитяче містечко «Диво».

Територія нинішнього парку початково була заболоченою. У зв’язку з плануванням магістралі у 1926 році було розпочато осушення річки Глушець. Також планувалося висадити неподалік фруктові сади і хміль. Паралельно насипалася земляна дамба, і в 1933 році на осушеній території було засновано сквер, який потім став парком.

Після війни теориторію стало періодично затоплювати, а вулиця на місці річки Глушець була вимощена бруківкою та отримала назву Молодіжна. Новий генеральний план розбудови Луцька 1952 року передбачав створення парку та оглядового майданчика перед ним, які разом із обкомом партії мали утворювати єдиний ансамбль. Роботи почалися в 1961 році за проектом групи архітекторів на чолі з М. Самбуровим.

Невдовзі після відкриття з’явилися літній кінотеатр «Космос», танцювальний майданчик, тир, парашутна вежа. У 1971 році почалося будівництво атракціонів, зокрема колеса огляду. Того ж року парк було перейменовано на честь Лесі Українки.

Впродовж 1970-1980-х років, парк став заростати, а береги Стиру та осушувальних каналів руйнуватися. В 1990-х вийшла з ладу насосна станція, що прискорило заболочення парку, а сам парк занепав. Пізніше серед причин називалися початкові помилки в проекті та розширення навколишньої інфраструктури.

Впродовж 2010-х почалося облаштування парку. Відбувалося зрізування старих дерев, насадження молодих, чищення каналів. Було відновлено роботу насосної станції.

reklama

Перегляньте також

Коментарі

вверх