Вулиця Лесі Українки

Вулиця Лесі Українки
зірочок - 3.3, відгуків - 3
м. Луцьк

Вулиця Лесі Українки – центральна пішохідна вулиця в Луцьку, яка тягнеться від майдану Братський Міст та виходить до Театрального майдану. Довжина вулиці — 730 м.

Зародившись ще в епоху середньовіччя, вулиця відігравала роль одного із головних напрямів на заглушецькому передмісті Луцька. Вела від міста на північ та схід. Вздовж неї розташовувалися в різний час до 10 культових споруд.

Після XVIII століття вулиця почала інтенсивніше розбудовуватися, саме вздовж неї відбувався розвиток міста на північ. Вулиця із XIX століття була головною у місті. В радянський час стала пішохідною. На вулиці розташовано декілька пам’яток архітектури, вулиця відіграє роль важливої торговельної артерії міста.

Тепер вулиця Лесі Українки — пішохідна вулиця, яка простягається від Старого міста до центрального Театрального майдану, одна з найлюдніших вулиць середмістя і Луцька взагалі. Тут, як і раніше, багато споруд громадського призначення. Є ресторани, магазини, офіси, житло, державні організації. Серед останніх:
Луцький місцевий суд
Управління освіти обласної адміністрації
Медичний коледж
Також тут розташована Галерея мистецтв, книжковий пасаж; обабіч вулиці у 2010 році був реставрований сквер, в якому встановили знак міст-партнерів Луцька.

reklama

Перегляньте також

Коментарі

вверх