Музей історії Луцького братства

Музей історії Луцького братства
залиште відгук
м. Луцьк, вул. Кондзелевича, 5
пн. - пт.: 10:00 - 18:00
+38 (0332) 72-33-71, 24-75-82

Музей історії Луцького братства відкрито 27 вересня 2011 року в приміщенні колишнього братського Хрестовоздвиженського монастиря в Луцьку. Спільними зусиллями його зорганізували: сучасний правонаступник історичного братства – Волинське крайове братство св. ап. Андрія Первозванного і Волинський краєзнавчий музей.

Музей – перший в Україні, присвячений окремій братській асоціації. Його фото-художня експозиція основана на найновіших розробках провідних українських істориків, історичних ілюстраціях та рідкісному архівному матеріалі. Складається з 12 тематичних розділів, в яких прослідковано еволюцію та причини виникнення братств на теренах Київської митрополії.

Окремо в експозиції показано розвиток найголовніших луцьких братських інституцій: церкви, шпиталю, монастиря, школи та друкарні. Ексклюзивним є картографування 30 братських об’єктів нерухомості на мапі Луцька. Вдалими образотворчими елементами експозиції стали сучасні твори волинських малярів Володимира Жупанюка та Олександра Дишка. Авторству останнього, зокрема, належить портретна живописна галерея відомих братчиків XVII ст.

У музейних залах частково відтворено ансамбль монастирських меблів кінця XVIII – XIX ст., у вітринах демонструються оригінальні предмети церковного вжитку з колекції Волинського краєзнавчого музею.

У сфері науково-популяризаторської роботи Музей історії Луцького братства пропонує серію тематичних екскурсій науково-пізнавального та патріотично-виховного спрямування та окремі лекторії з волинського краєзнавства.

Вхідна плата: для учнів та студентів – 5,00 грн., для дорослих – 10,00 грн.
Вхідний квиток на виставку: для учнів та студентів – 3,00 грн., для дорослих – 5,00 грн.
Екскурсійне обслуговування (група до 20 чол., 45 хв.): учні та студенти – 30,00 грн., дорослі – 60,00 грн.

reklama

Коментарі

вверх