Волинський академічний обласний музично-драматичний театр ім. Тараса Шевченка

Волинський академічний обласний музично-драматичний театр ім. Тараса Шевченка
зірочок - 3, відгуків - 1
м. Луцьк, Театральний майдан, 2
+38 (0332) 72-54-60

Волинський обласний музично-драматичний театр створено 1939 року. Основою творчого складу стала трупа Волинського українського театру, що діяв у 1928 – 1939 роках. До професіоналів та досвідчених аматорів долучилися актори різних театрів України.

Першою постановкою театру стала вистава «Платон Кречет» О. Корнійчука з прем’єрою 29 лютого 1940 року. В 1945 р. до Луцька був переведений Миргородський пересувний театр ім. Тараса Шевченка, у результаті чого колективи об’єдналися.

23 лютого 2006 року театру присвоєно почесне звання академічного, відтоді повна назва закладу — Волинський обласний академічний музично-драматичний театр імені Т. Г. Шевченка.

Споруда театру спроектована у 1965 році архітектором Олександрою Криловою. У 1970 році почалося будівництво будівлі, яку було урочисто відкрито у 1976 році. За ідеєю, однією з головних особливостей театру мало бути поєднання із навколишньою природою. У той час на місці майдану ще був парк. Білий фон театральних стін мав підкреслювати образи живої природи у просторі міста, а великі вікна створювати ефект наповненості інтер’єру природою. Якщо розглядати театр збоку і з висоти, або здалеку, одразу кидається в очі нагромадження кубів у планувальній структурі будівлі. Драмтеатр без сумніву став головним об’єктом архітектури шістдесятих років ХХ століття і тепер він є пам’ятником тієї доби, та однією з унікальних будівель міста.

reklama

Перегляньте також

Коментарі

вверх