Волинський краєзнавчий музей

Волинський краєзнавчий музей
зірочок - 2.7, відгуків - 3
м. Луцьк, вул. Шопена, 20
10:00 - 18:00, вихідні - сб., пн.
+38 (0332) 24-25-91, 24-75-82

У фондах Волинського краєзнавчого музею зберігається понад 140 тисяч експонатів, які репрезентують природу, історію, етнографію, мистецтво волинського краю. Музей має багату колекцію природничо-наукових матеріалів, колекції геологічних мінералів, рослин, тварин. Історія Волині представлена унікальними пам’ятками археологічної збірки, нумізматичної колекції, етнографічними матеріалами, писемними документами, зразками сакрального мистецтва (іконопису, сніцарства, металопластики, ковальства, шитва).

Музей має велику збірку народно-ужиткового мистецтва: вироби ткацтва і вишивки, зразки волинського народного костюму. Останніми роками у музеї створено особові фонди видатних діячів історії та культури волинського краю, зокрема митрополитів УАПЦ Анатолія Дублянського та Полікарпа Сікорського, історика і політолога В’ячеслава Липинського, художника-вояка УПА Ніла Хасевича та інших. Комплектування фондів є основою науково-дослідницької роботи музею.

Структура музею

Колекції музею представлені в експозиції, яка складається з розділів природи, давньої та новітньої історії, тематичних виставок. Експозиція музею розміщена на площі понад 2 тисяч кв.м у 23 стаціонарних та 9 виставкових залах, вона побудована за тематичним (відділ природи) і тематично-хронологічним принципами (відділ історії).

Волинський краєзнавчий музей має в своєму складі ще чотири діючих музеї. Це філія – Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки, створений 1949 року, чотири відділи: Художній музей (1973 р.), Музей волинської ікони (1993 р.) і Музей історії Луцького братства (2011 р.) у Луцьку, та меморіальний музей В’ячеслава Липинського (2011 р.) у с. Затурці Локачинського району. Створюється Музей етнографії та народних промислів Волині у Луцьку.

Історія музею

Волинський краєзнавчий музей відкритий 16 червня 1929 року як Волинський музей. На його базі 1940 року було організовано обласний історико-краєзнавчий музей. У роки Другої світової війни колекція музею зазнала значних втрат, однак уже 1944 року, музей відновив свою роботу як Волинський державний історико-краєзнавчий музей. 17 серпня 1985 року Волинський краєзнавчий музей було відкрито у новому приміщенні в центрі Луцька.

Вхідна плата

Для учнів та студентів – 3,00 грн.; для дорослих – 5,00 грн.
Екскурсійне обслуговування (група до 30 чол., 45 хв.): для учнів та студентів – 15,00 грн.; для дорослих – 30,00 грн.
Музей відвідують безкоштовно: інваліди, діти-сироти; діти дошкільного віку; учасники і ветерани Великої Вітчизняної війни та прирівняні до них громадяни; учасники ліквідації Чорнобильської аварії; співробітники музеїв.

Музей працює

З 10:00 до 18:00 год, в неділю – до 16:00 год (з 1 жовтня по 1 квітня з 9:00 до 17:00 год).
Вихідні дні – субота, понеділок

reklama

Коментарі

вверх