Музей дзвонів у Луцькому замку

Музей дзвонів у Луцькому замку
залиште відгук
м. Луцьк, вул. Кафедральна, 1а
+38 (0332) 72-45-88

Музей дзвонів – унікальний, єдиний в Україні. Його було відкрито у 1985 році. Наукові співробітники державного історико-культурного заповідника зібрали колекцію дзвонів XVII – поч. ХХ ст. Між найстарішим і наймолодшим експонатом, пролягла відстань у понад 345 років!

Надзвичайно рідкісним для України є дзвін 1647 року, тому що багато дзвонів під час козацьких воєн 1648-1654 рр. було перелито на гармати. Цінний він ще і тим, що було його відлито не заводським способом, а одним лише майстром – дзвінником і підмайстрами за тільки їм відомою технологією.

Музейна збірка представленарізноманітними службовими дзвониками, дзвіночками, бубонцям. Коли піднятися на вежу Луцького замку, то можна побачити ті дивовижні експонати: від найменшого дзвоника, що має довжину всього кілька сантиметрів, і призначався у давнину для поштової карети, до найбільшого церковного дзвона, який важить майже півтонни. Є тут дзвони з пожежної частини, залізничного вокзалу, річкової пристані, пошти і навіть невеличкий шкільний дзвоник.

reklama

Коментарі

вверх