Показ фільму французького режисера Вінсента Муна «Кримські стежки»

Показ фільму французького режисера Вінсента Муна «Кримські стежки»

17 березня 2016, 18:30

Книгарня «Є» (вул. Лесі Українки, 30)

Стежка. Цей образ одночасно виник і в проекті агенції АртПоле, й у фільмі Вінсента Муна без будь-яких спеціальних домовленостей. Можливо тому, що й українські художники, і французький режисер розповідають про Крим, а отже про існування непростих і завжди особистих стежок, які здатні вивести з темряви. Завдяки музиці, орнаментам, традиціям і довірі.

:::стежка::: — ініціатива агенції АртПоле, покликана підтримувати постійний зв’язок із Кримом і яка полягає у створенні малюнків на стінах різних міст. Відправною точкою стали кримськотатарські орнаменти у виконанні відомого кераміста Рустема Скібіна. На їх основі Оля Михайлюк розробила художню концепцію, яка передбачає залучення до проекту різних авторів та індивідуальне рішення в кожному з міст. Проект стартував улітку в Києві після того, як ідею стежки підтримали на Спільнокошті. Далі були Вінниця й Бердянськ. У найближчих планах — Чернівці, Львів, Варшава, а далі Мюнхен, Париж, Барселона, Ліссабон…

Щоб обійти навколо світу, розповісти про Крим і повернутися на свій півострів.

«Кримські стежки» — це фільм Вінсента Муна, незалежного французького режисера, відомого своїм документальним музичним відео. У 2006-му йому запропонували попрацювати з паризькими музикантами, таким чином з’явилися Take Away Show — музичні відео, зняті за один дубль, в живому і дуже швидкому знімальному процесі. Він працював як з невідомими інді-музикантами, так і зі світовими зірками. З того часу Мун використовує форму «партизанського» стилю — імпровізаційну зйомку в незвичайній обстановці. З 2009-го Вінсент Мун живе в дорозі: експериментуючи з польовими записами, він працює самостійно, здійснюючи свої проекти без залучення грошей, тим самим переглядаючи закони кіноіндустрії. У 2011 Вінсент почав роботу над новою серією —«Маленькі планети» — колекцією коротких музичних фільмів, відзнятих по всьому світові: в Аргентині, Чилі, Камбоджі, Єгипті, Японії, Новій Зеландії, Ісландії, Бразилії та ін.

Режисер побував і в Україні, де зняв кілька відео з ДахаБрахою, одеськими музикантами, що співають мовою їдиш, і цілу серію про Крим. Сюжети з півострова склалися в повнометражний фільм — про традиційну музику народів Криму, музичний портрет дивовижної землі, де є місце пісням та мелодіям кримських татар, греків, болгар, вірменів, кримчаків. Фільм, знятий про музику тих, хто був депортований у часи Другої Світової й повернувся, зараз набуває нового звучання.

reklama

reklama

Знайдіть свою подію

Календар подій

Коментарі

вверх