Лютеранська кірха

Лютеранська кірха
зірочок - 5, відгуків - 1
м. Луцьк, вул. Лютеранська, 1

Лютеранська кірха – одна із небагатьох пам’яток готичної архітектури на Волині. Її фундамент був закладений 24 червня 1906 р. на кошти церковної громади німецьких колоністів. До цього тут стояв монастир кармелітів (XVIII ст.). У 1907 р. храм було освячено. Впродовж 1927 – 1928 рр. поряд збудовано ще дві муровані будівлі, в яких розташувалися адміністрація приходу, квартира пастора та школа на 250 учнів.

Однак з початком Другої світової війни німецькі колоністи були виселені з Волині. В їхньому храмі радянська влада розмістила сховище документів Волинського обласного державного архіву, а в будинку пастора – адміністрацію цієї установи і читальні зали.

Спокійне, тихе життя храму було порушено 1960 р., коли над Луцьком пронеслася буря, яка зламала і кинула на землю високий центральний шпиль кірхи. Ще більше збитків завдала пожежа, що відбулась десятьма роками пізніше.

На початку 90-х років минулого століття кірху повністю відреставрували і дотепер використовують для своїх духовних потреб християни-баптисти.

reklama

Перегляньте також

Коментарі

вверх