28 липня 2016 - 31 серпня 2016
Волинський краєзнавчий музей (вул. Шопена, 20)
Експозиція сформована на основі матеріалів з фондів музею і приурочена відзначенню 25-ої річниці незалежності України та пошануванню дисидентів (від лат. dissidens – незгідний) з теренів Волині, які пробудили національну свідомість людей у роки радянського тоталітаризму.
В основі виставки документальні матеріали, що висвітлюють історію третьої спроби українців у ХХ ст. здобути незалежність для своєї Батьківщини. Дисидентський Рух опору радянській тоталітарній системі виник на початку 1960-х рр. і проіснував до кінця 1980-х рр. Його характерними рисами були: ненасильницький характер боротьби, специфічна соціальна база (близько 80%незгідних становила інтелігенція), прагнення створити правову демократичну державу.
Зрештою, саме дисиденти зініціювали створення у 1989 році всенародної громадсько-політичної організації «Народний Рух України» і, як наслідок, домоглися проголошення незалежності України у 1991 році.
Увазі відвідувачів представлені оригінальні фотографії провідників дисидентського руху, їх особисті спогади, промовисті свідчення численних незаконних арештів та документи про реабілітацію.
Окремий блок матеріалів розповідає про перебування волинських політв’язнів в радянських концтаборах, тюрмах та спецпоселеннях. Експонуються і матеріали про співпрацю українських дисидентів із західними правозахисними товариствами, зокрема з організацією «Міжнародна амністія», котра намагалася допомагати в’язням совісті в радянських таборах.
Календар подій
Коментарі