Виставка «Світ творчості Рабіндраната Тагора: Де душа живе без страху»

Виставка «Світ творчості Рабіндраната Тагора: Де душа живе без страху»

04 липня 2014 - 15 серпня 2014

Виставка з нагоди 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка та року Індії в Україні – подій. Поза сумнівом, без Шевченка не було б України, без Таґора не було б сучасної постколоніальної Індії.

Рабіндранат Таґор – поет, письменник, філософ, драматург, есеїст-публіцист, композитор, соціальний реформатор, освітянин, художник, актор та перший неєвропейський лауреат Нобелівської премії з літератури. Таґор єдиний поет у світі, вірші якого стали гімнами одразу після проголошення незалежності двох країн – Індії у 1947 р. та Бангладеш у 1971 р. Саме він уперше назвав відомого індійського діяча Мохандаса Ґанді Махатмою – “великою душею”.

Світ творчості Рабіндраната Таґора – це не просто картини, це і фото, і цитати та афоризми з його робіт. Під час виставки постійно лунає музика Таґора (він був і композитором та залишив багату музичну спадщину під назвою «Рабіндрасанґіт» – 3 тисячі пісень) – у виконанні різних артистів та інструментів. Ця виставка – територія переосмислення призначення людини – її прагнення бачити і жити у таких умовах, «де душа живе без страху…» Цими словами розпочинається один з найвідоміших віршів Таґора. Українська журналістка Богдана Костюк назвала свою статтю про Таґора так: «Планета на ім’я Таґор». Більш влучної назви годі шукати!

«Центр Таґора» є проектом Східно-Європейського Інституту Розвитку. Його мета – популяризація ідей гуманізму, створення театральних і танцювальних постановок, вивчення бенгальської мови та санскриту, видання перекладів творів Великого Майстра та досліджень. У рамках діяльності Центру вже випущені диск з піснями Таґора, проведені щорічні концерти, підготовлена перша група початківців з бенгальської мови.

Мітки:

reklama

reklama

Знайдіть свою подію

Календар подій

Коментарі

вверх