Книгарня «Є» (вул. Лесі Українки, 30)
Вартість
Вхід вільний
Перегляд фільму «Bilder finden – Знайти образи» (Німеччина, 2002 р., 106 хв.) мовою оригіналу з українськими субтитрами в рамках міжнародної акції «Пам’ятати Бруно Шульца».
Бруно Шульц — всесвітньовідомий письменник і художник, польський єврей, став жертвою терору в часи німецької окупації Дрогобича у 1941-42 рр. Порятунок, що його спершу знайшов Шульц, розмальовуючи на замовлення офіцера СС Фелікса Ляндау дитячу кімнату на казкові теми, виявився тимчасовим. Есесівці вбили письменника 19-го листопада 1942.
Попри інтенсивні повоєнні пошуки, стінописи вважалися зниклими, доки 9 лютого 2001 року на них не натрапив автор документальних фільмів Беньямін Ґайслер. У травні 2001 р. представники єрусалимського Музею пам’яті Голокосту Яд Вашем вилучили фрагменти стінописів, спровокувавши цим кроком запеклу міжнародну суперечку.
У фільмі «Знайти образи» режисер фіксує перебіг пошуків, відкрття і раптове зникнення Шульцових образів, відтворюючи з поокремих деталей сюжет одного з найсуперечливіших музейних надбань останніх років. Яд Вашем заявив про своє моральне право зберегти малюнки. Натомість представники офіційної України та Польщі тлумачать вилучення як злочин. Та що кажуть самі євреї-дрогобичани?
Цей фільм дає можливість глядачеві стежити за заплутаною мозаїкою відомих і невідомих розповідей очевидців про Бруно Шульца та його останні дні.
Народився Бруно Шульц у Дрогобичі, маленькому містечку тогочасної австро-угорської провінції Галичини. Шульц мислив і писав польською, відкидаючи будь-які пропозиції переїзду, адже був переконаний, що не зможе творити за межами рідного міста. Розташований у Прикарпатті, багатому нафтою, культурно й економічно строкатому регіоні Східної Галичини, Дрогобич був важливим осередком єврейского життя у довоєнній Східній Европі. Більшість євреїв-мешканців Дрогобича було знищено в таборі смерти Белжец та Броницькому лісі.
Фільм «Знайти образи» знайомить нас із людьми, що пережили Голокост і знали Бруно Шульца особисто, єднаючи сьогодення з поетчними та бентежними візіями Шульцових творів.
Календар подій
29 травня 2019
до 30 червня 2019
31 травня 2019
до 11 квітня 2019
до 15 квітня 2019
23 березня 2019
Коментарі