Виставка «Друга світова війна в Україні крізь призму агітплаката»

Виставка «Друга світова війна в Україні крізь призму агітплаката»

16 квітня 2014 - 31 серпня 2014

Унікальними експонатами є листівки плакатного типу УПА видатного волинського художника-графіка Ніла Хасевича. Це роботи з серій «Волинь у боротьбі», «Графіка в бункері УПА» та деякі інші, що використовувалися при створенні повстанських листівок. В умовах боротьби з гітлерівським та сталінським тоталітарними режимами українські повстанці намагалися протидіяти їхній пропаганді та доносити до українців суть своєї боротьби за незалежну Соборну Україну.

Виставка створена на основі експонатів із фондів Волинського краєзнавчого музею. На ній представлені агітаційні матеріали Радянського Союзу, нацистської Німеччини та Української повстанської армії. Виставка приурочена Дню Перемоги. Метою її є також поширення знань про історію політичного плаката в контексті пропагандистського протистояння різних воюючих сторін в роки Другої світової війни, практика використання його для формування у населення «потрібного» світогляду.

Виставка «Друга світова війна в Україні крізь призму агітплаката» наочно демонструє хід цієї найкривавішої з воєн з точки зору заангажованого мистецтва різних ідеологій воюючих сторін. На ній, зокрема, представлені радянські агітплакати від початку війни у 1939 році і до її завершення у 1945 році. Поруч з агітплакатами Радянського Союзу на загальну військову тематику представлені і роботи на українські теми, наприклад з використанням образу Великого Кобзаря.

reklama

reklama

Знайдіть свою подію

Календар подій

Коментарі

вверх